Sign In
 
İş Ortaklarımız
Ağ Güvenlik Çözümleri
 
Firewall ve VPN Çözümleri
Internet in ve Ağ teknolojilerinin ilk kullanılmaya başladıkları andan itibaren günümüze kadar gecen zaman içerisinde ürünlerin gelişimi ile birlikte kurum ve kuruluşların bünyelerinde barındırdıkları bilgilerin güvenliğini sağlamak için gerekli olan teknolojiler de paralel olarak gelişmiştir.
Kurumların bünyelerinde bulundurdukları bilgilerin gerek yerel alan ağından gerekse internetten korunması amacı ile “Güvenlik Duvarı” (Firewall) teknolojileri ilk gelişme gösteren alanlardan biri olmuştur. Bilgilerin çoğalması, kullanım alanlarının artması ve önemlerinin artması ile birlikte bu bilgilerin güvenli bir şekilde saklanması daha da önemli bir hal al mistir.
Firmalar artık tek bir ofiste çalışmaktansa merkezi bir yapı ve uzak ofisler kullanmaya, gerekli gördüklerinde ise çalışanlarını da mobil halde şirkete dahil etmeye başlamışlardır. Bu yapılanmayı uygulayan kurumlar için personelin maliyetlerinde azalma olmakla birlikte bir başka güvenlik uygulamasını yani Sanal Özel Ağ (VPN) uygulanması zorunluluğunu doğurmuştur.
Proline gerek Güvenlik Duvarı (Firewall) gerekse Sanal Özel Ağ(VPN) teknolojilerinde alternatif çözümler oluşturarak dünyadaki en ileri teknolojileri yakından takip ederek müşterilerinin bilgi paylaşımlarının daha güvenli olarak gerçekleşmesi sürecinde projelendirme, urun secimi, danışmanlık, kurulum, destek çözümleri ile çözüm üretmektedir.

IPS&IDS Çözümleri
İnternetin son yıllarda ölçülemeyen bir hız ile büyümesi, kurumların kaynaklarına gerek kurum içinden gerekse kurum dışından gelebilecek tehditlere karsı önlemlerin en etkili şekilde alınması gerekliliğini doğurmuştur.
Teknolojinin bu şekilde hızlı yayılması ve kullanılması, kullanıcılar açısından gerek kişilerin gerekse kurumların bilgilerine kanuni olmayan yollardan ulaşma arzusu da yaratmaktadır. Günümüz dünyasında oluşan bu risklerin ve amaca ulamsak için gerçekleştirilen teknolojik saldırıların önceden tespit edilmesi ve eş zamanlı olarak bir aksiyon alınması her zamankinden daha önemli bir hal almıştır.
Proline müşterilerine, çalışmakta oldukları ağların güvenlik açıklarını tanımalarında çözümler sunarken olası tehditlere acık oldukları noktalar konusunda danışmanlık yapmaktadır. Bu çerçevede, danışmanlık, projelendirme, kurulum ve destek hizmetleri aşamalarında gerek “Saldırı Tespit”(IDS), gerekse “Saldırı Engelleme”(IPS) teknolojilerinde dünyadaki en ileri gelişmeleri yakından takip ederek müşterilerinin ihtiyaçlarına çözüm üretmektedir.

NAC Çözümleri
Son  yılların yükselen değeri Ağ Erişim Kontrolü(Network Access Control - NAC) ile iç ağlardan kaynaklanabilecek tehditler minimize edilmektedir. Bilinçli ya da bilinçsiz saldırıların birçoğunun güvenli kabul ettiğimiz lokal ağımızdan geldiği kabul edilmiştir ve bu noktada NAC teknolojisi geleneksel güvenlik sistemlerinin arasındaki yerini sağlamlaştırmaktadır.
Proline, NAC çözümleri konusunda,
  • Kullanıcılara “NAC Agent” kurmanız gerekmeden
  • Switch altyapınızı ya da mimarinizi değiştirmeniz gerekmeden
  • Switch'ler üzerinde konfigürasyon yapmanız gerekmeden
  • Karantinadaki uygunsuz cihazların birbirleriyle etkileşmesini engelleyerek
  • Sadece ağa girişte değil, ağa girdikten sonra da koruma sağlayarak
  • Ağınızda sıfır-gün koruması sağlayarak
Son derece etkili NAC çözümlerin ağınızda yer almasını sağlamaktadır.
PROLINE YERİ ve ADRESİ
İstanbul Merkez
Şerifali Mah. Beyan Sokak.
No:66 34775
Ümraniye - İSTANBUL
Tel: +90 (216) 528 62 00
Fax: +90 (216) 528 63 00

Ankara Bölge Müdürlüğü
Mustafa Kemal Mah.
2123. Cadde No:2-D
Cepa Ofis Kule Kat:3 No:304
06530 Çankaya - ANKARA
Tel: +90(312) 265 07 00
Fax: +90(312) 265 07 03

Proline Katar
P.O. Box 12481
Al-Sadd
Doha - KATAR
Tel: (+974) 4450 2555
Fax: (+974) 4450 2666
Proline Pakistan

3rd Floor, 109 W
Sardar Begum Plaza,
Blue Area

İslamabad - PAKİSTAN

Tel: +92 51 2348516
Fax: +92 51 2348520
İletişim Ağ Güvenlik Çözümleri