Sign In
 
İş Ortaklarımız
Entegre Ağ Çözümleri
 

Telefon geçmişte olduğu gibi günümüzde de en yaygın ve etkin iletişim yöntemidir. Fakat geleneksel telefon sistemleri sınırlı yetenekleri nedeniyle çalışan verimliliğini artıramamakta, hatta kuruma bir maliyet ve zaman kaybı yükü getirmektedir.

IP Telefon teknolojisi ile sesli iletişim teknolojisinde kurumun veri ağı üzerine taşınarak oluşturulan bütünleşik ağ altyapısı sayesinde her şeyden önce telefon sisteminin getireceği ek işletim maliyetleri düşmektedir. Ayrı bir telefon kablo altyapısı kullanılmaması sayesinde maliyetler azalırken taşınma ya da genişleme konularında da esneklik sağlanabilmektedir. Birden fazla ofisi olan kurumların şubeler arası görüşmeleri de var olan veri ağı üzerinden taşınacağı için Telekom maliyetlerinde önemli oranda azalma sağlanmaktadır. Kurum personelinin bilgisayarlarına yükleyeceği telefon yazılımları ile de mobilite maksimuma çıkabilmektedir. Gezici personel dünyanın neresinde olursa olsun kendi masaüstü telefonunu sürekli yanında bulundurma esnekliğine sahip olabilmekte ve bu da çalışma verimini yükseltirken iletişim giderlerini düşürmektedir.

Tüm bunlara ek olarak IP Telefon teknolojisinin beraberinde getirdiği sesli ve görüntülü konferans, tümleşik mesajlaşma, uygulama-IP Telefon entegrasyonu gibi tamamlayıcı çözümler ve IP Telefonların uygulama çalıştırma yetenekleri göz önüne alındığında, IP Telefon çözümlerinin kurumunuza getireceği yararlar kurum iletişimini yeni bir boyuta taşımaktadır.

Bütünleşik mesajlaşma sistemleri sayesinde telefondan veya bilgisayardan sesli mesaj, e-posta ve faks gibi işlemler gerçekleştirilebilmekte, böylece santral operatörlerinin trafikleri hafiflemekte, ofis dışında bulunan personel de telefonlarına bırakılan sesli notları ister elektronik postalarında, isterlerse bulundukları yerdeki telefondan dinleyebilmektedirler.

Sesli ya da görüntülü konferans uygulamaları, ulaşım maliyetlerinden ve zamandan tasarruf amacı ile sıkça kullanılmaya başlanan bir yöntem haline gelmektedir. Bu sayede kullanıcılar bulundukları yerden görüntülü ya da sesli olarak toplantılara katılabilmekte, eğitim ve benzeri çeşitli faaliyetleri yerine getirebilmektedirler. Bu yapıyı IP ağlar üzerine taşımak, hiçbir ek işletme maliyeti getirmeden IP ağ entegrasyonunun getirdiği avantajları kullanma olanağı sunar.

Proline IP Telefon pazar lideri Cisco Systems'in “Advanced Unified Communications” uzmanlığına sahiptir. Konusunda deneyimli uzman personeli ve yılların getirdiği bilgi birikimi ile kurumunuza özel tümleşik iletişim çözümlerinin planlanması, tasarımı, kurulumu ve yönetimini sağlamaktadır.

Günümüz teknolojileri içinde en çok kabul ve talep gören kablosuz iletişim teknolojisinin çeşitli önemli getirilerinden bir tanesi de çalışan personele çalışma alanı için özgürlük getirmesi ve firmaların ilk yatırım maliyetleri arasında önemli bir yer tutan kablolama maliyetlilerinde de dikkate değer bir azalma sağlamasıdır. Kablosuz iletişim teknolojisini kullanmakta olan firmalar gerek kendi çalışanlarına gerekse misafirlerine bağımsız ve güvenli bir şekilde gerek kendi ağlarını kullanmayı gerekse ayrı bir ağ ile internet özgürlüğünü sunabilmektedirler.

Özellikle diz üstü bilgisayarların kullanımının arttığı bir dönemde, kablosuz ağların sadece bilgisayarları değil, tabletlerin, PDA, telefon ve hatta RFID künyelerinin bile iletişimini sağlayabilmesi sayesinde, kablosuz ağlar da kurumlar için vazgeçilmez hale gelmeye başlamıştır.

Kampus uygulamalarında WAN ya da pahalı kablo alt yapısı çözümlerine ihtiyaç duymadan, gerek bina dışı kullanım ve gerekse binalar arası iletişim için de kablosuz ağlar kullanmak maliyet yükünü hafiflettiği gibi esneklik sağlayarak gelecekte olabilecek muhtemel ki ihtiyaçlar için de hazır bir alt yapı oluşturmakta ve verimliliği artıran bir çözüm olmaktadır.

Proline, kablosuz ağ oluşturmak için en kritik adim olan kesif aşamasından başlayarak projelendirme, kurulum, yönetim ve bakiım konularında dünyadaki en ileti teknolojileri yakından takip ederek, müşterilerine en uygun çözümleri sunmaktadır.

Dağınık iş yapılarının ve farklı kullanıcıların bir arada çalışabilmesi, kaynakların düşük maliyetlerle daha etkin kullanılması ve çalışanların daha verimli olabilmesi şirketin rekabet gücü için önemli bir ihtiyaçtır. Bu noktada "Yerel Alan" ya da "Uzak Alan" Ağları karşımıza vazgeçilmez bir teknoloji çözümü olarak çıkmaktadır.
Network çözümleri, çalışanları ve ofisleri arasında veri aktarımı ve haberleşme ihtiyacı olan şirketlerin beklentilerini karşılamak üzere; hızlı ve güvenilir bir yapının oluşturulması için, analiz, yapısal kablolama, aktif network ürünlerinin entegrasyonu, ihtiyaca yönelik olarak yönetilebilir ve ölçeklendirilebilir akıllı ağ modelleri oluşturma, ağ yönetimi ve destek hizmetlerini kapsamaktadır.

Proline, dünya lideri olan çözüm ortaklarıyla birlikte müşterinin mevcut ihtiyacının sağlıklı olarak belirlenmesindeki danışmanlıktan başlayarak keşif, projelendirme, ürün temini, kurulum ve destek konularında “Anahtar Teslimi” çözümler üretmektedir.

PROLINE YERİ ve ADRESİ
İstanbul Merkez
Şerifali Mah. Beyan Sokak.
No:66 34775
Ümraniye - İSTANBUL
Tel: +90 (216) 528 62 00
Fax: +90 (216) 528 63 00

Ankara Bölge Müdürlüğü
Mustafa Kemal Mah.
2123. Cadde No:2-D
Cepa Ofis Kule Kat:3 No:304
06530 Çankaya - ANKARA
Tel: +90(312) 265 07 00
Fax: +90(312) 265 07 03

Proline Katar
P.O. Box 12481
Al-Sadd
Doha - KATAR
Tel: (+974) 4450 2555
Fax: (+974) 4450 2666
Proline Pakistan

3rd Floor, 109 W
Sardar Begum Plaza,
Blue Area

İslamabad - PAKİSTAN

Tel: +92 51 2348516
Fax: +92 51 2348520
İletişim Entegre Ağ Çözümleri