Sign In
 
İş Ortaklarımız
Başarı Hikayeleri
 
Superonline Başarı Öyküsü.
 
superonline.jpg


"BT varlıklarına saldırı, kötü amaçlı yazılımlarla gerçekleştirilen siber terörizm ve dolandırıcılık, günümüzde gittikçe büyüyen bir endüstri haline geldi. Şirketler tüm operasyonlarında BT altyapılarına bağımlı hale geldikçe, saldırganlar da gittikçe daha olgunlaşmış yöntemlere başvuruyor. Etkili ağ savunması artık minik minik uygulamalarla değil bütünsel bir yaklaşımla gerçekleştirilebiliyor. IBM ISS Proventia atak önleme sistemi bu yeni nesil savunma anlayışına iyi bir örnek olmakla beraber tercihimizde önemli bir etken olmuştur."
Uğur Serkan Taşkın
Genel Müdür Yardımcısı

 

İhtiyaç
• Superonline'ın iç ve dış tehditlere karşı ağ kaynaklarının daha sağlıklı korunmasının sağlanması


• Böylesine büyük çaplı bir ağı sızma ve saldırılara karşı korurken ağın performansının yüksek tutulmasının sağlanması ve hizmet kalitesinde düşüş olmaması

• Ağ tehditlere karşı korumaya alınırken aynı zamanda süreklilik parametresi de göz önünde bulundurularak ağın çalışabilirliğinin en üst düzeyde tutulmasını sağlamak.


Çözüm
Superonline ağında, gerek yüksek performansı, gerekse yedeklilik-süreklilik seçenekleri göz önüne alındığında alternatifsiz görünen ve ardındaki IBM desteğiyle de hem müşterisine hem de iş ortağına güven veren IBM ISS Proventia ürün ailesi IPS olarak konumlandırılmıştır.
 
Ürünün ardındaki X-Force tecrübesi ve proaktif koruma konusundaki kanıtlanmış yetenekleri yanında Enterprise-Telco seviyesinde piyasadaki en performanslı IPS olması da ürün seçiminde IBM ISS'i öne çıkarmıştır.
Özellikle IBM ISS Proventia ürün ailesi bağımsız test laboratuarlarında gerçek veri trafiği ile test edilmiş ve çeşitli ödüller kazanmıştır.
Fayda
 Kötü amaçlı yazılımlara karşı proaktif savunma yöntemleri,  sektörde BT varlıkları ve çalışan yapıların daha sterilize edilmiş network ortamlarında gereksiz ve zararlı olabilecek etkenlerden izole edilmesiyle göz ile görülür sistem performansı ve operasyonel bakımlarda tasarruf sağlamıştır. • 7x24 çalışan ve son kullanıcıya etkisi büyük operasyonel uygulama sistemlerinin servis ayakta kalabilirliğinin yanı sıra bilgi güvenliğinin sağlanması, sektörde güçlü bir konumu olan Superonline'ın daha güvenlik odaklı operasyon yönetmesine imkan tanımıştır.

• Superonline ağı olası tehditlere karşı çok daha güçlü bir koruma altına alınmıştır.
•Her türlü senaryoya hazırlıklı olan bir ürün konumlandırması sayesinde süreklilik maksimum düzeyde tutulmuş, Superonline ağı gibi kritik bir ağın çalışabilirliği garanti altına alınmıştır.
•Performansı bağımsız test kuruluşlarınca da onaylanmış olan IBM ISS Proventia ürün ailesinin vaat ettiği yüksek performans ile ağ hizmetlerinin kalitesini yükseltmiştir.
•Kolaylıkla yönetilebilen ve esnek konumlandırma seçenekleri sunan IBM ISS Proventia ürün ailesi ile ağın istenilen her noktasında etkin bir güvenlik politikası uygulanması sağlanmıştır.
 
 

 


PROLINE YERİ ve ADRESİ
İstanbul Merkez
Şerifali Mah. Beyan Sokak.
No:66 34775
Ümraniye - İSTANBUL
Tel: +90 (216) 528 62 00
Fax: +90 (216) 528 63 00

Ankara Bölge Müdürlüğü
Mustafa Kemal Mah.
2123. Cadde No:2-D
Cepa Ofis Kule Kat:3 No:304
06530 Çankaya - ANKARA
Tel: +90(312) 265 07 00
Fax: +90(312) 265 07 03

Proline Katar
P.O. Box 12481
Al-Sadd
Doha - KATAR
Tel: (+974) 4450 2555
Fax: (+974) 4450 2666
Proline Pakistan

3rd Floor, 109 W
Sardar Begum Plaza,
Blue Area

İslamabad - PAKİSTAN

Tel: +92 51 2348516
Fax: +92 51 2348520
Başarı Hikayeleri Superonline Başarı Öyküsü.