Navigate Up
Sign In
 
İş Ortaklarımız
Başarı Hikayeleri
 
Cisco IPICS teknolojisi ve Proline uzmanligi ile Istanbul'un olasi bir felaket aninda iletisimi durmayacak.
 


İstanbul Valiliği İl Afet Yönetim Merkezi
Afet hazırlıklarını yasal olarak yürütmekle yükümlü olan ilgili kurum ve kuruluşlar arasında koordinasyon ve işbirliğini sağlamak, yürütülen hizmetleri takip ve kontrol etmek, Acil Durumlarda İl Kriz Merkezi görevlerini de yürütmek üzere 24 saat çalışma esasına göre teşkilatlanan İl Afet Yönetim Merkezi; Deprem, orman yangınları, büyük yangınlar, deniz kazaları, sel ve heyelan, olumsuz hava koşulları gibi acil durumlara karşı mücadele çalışmalarını koordine etmektedir.
 
İl Afet Yönetim Merkezi, doğal afetlerle mücadele çalışmalarında,Önleme, Hazırlık, Acil Müdahale, İyileştirme aşamalarından oluşan kapsamlı çalışmaları yürütmekte olup, kurtarma yerine KORUMA; yara sarma yerine HAZIRLIKLI OLMA stratejilerini prensip edinmiştir.
 
2000 yılından bu yana faaliyet gösterdiği binasını yenileyerek, teknolojinin son imkanlarını bünyesinde barındıran İl Afet Yönetim Merkezi, olası acil durum ve afetlerde görev yapmak üzere hazırlıklarını tüm hızı ile sürdürmektedir.
 
Cisco Premier Certified seviyesinde iş ortağı olan Proline, Cisco Advanced Unified Communications uzmanlığına ve Cisco IPICS(IP Interoperability and Collaboration System) ATP(Advanced Technology Provider) ünvanına sahiptir.
 Proline Cisco ATP ünvanı ile IPICS ürünlerini dizayn etmeye, satmaya, kurulum yapmaya ve destek vermeye yetkili gelişen pazardaki ilk ve tek, tüm Dünya'da bu uzmanlığa sahip 8.iş ortağıdır. Teknik bilgisine hergeçen gün yeni tecrübeler ekleyen Proline bu bilgi gücünü tüm iş fırsatlarında kullanarak uçtan uca anahtar teslimi projeler hayata geçirmektedir.
 Proje Hedefleri
İstanbul gibi dünyanın sayılı büyüklükteki metropollerinden birisinin yaşayabileceği olağanüstü bir durum karşısında haberleşme yetersizliğinden kaynaklanabilecek sıkıntıların en aza indirilmesi,

 •İstanbul Valiliği İl Afet Yönetim Merkezi'nin en önemli bileşenlerinden olan telsiz bütünleştirme sisteminin kurulması,

•Olası bir afet ya da olağanüstü hal durumunda ilgili tüm kurum ve kuruluşların etkin bir şekilde haberleşmesinin sağlanması,

•Telsiz kullanan kurum ya da kişilerin dışında, sesli haberleşme imkanına sahip tüm cihazların da bu haberleşme sistemine dahil edilebilmesi,

•Olası bir afet ya da acil durumda, bu haberleşme altyapısının etkin kullanımının İl Afet Yönetim Merkezi tarafından koordine edilmesi.
 
Kullanılan Ürünler & Teknolojiler
İstanbul gibi dünyanın sayılı büyüklüktek metropollerinden birisinin yaşayabileceği olağanüstü bir durum karşısında haberleşme yetersizliğinden kaynaklanabilecek sıkıntıların en aza indirilmesi,

•Cisco IPICS Server v2.1 yazılımı, Policy Engine, PMC, IP Phone Client ve dial-in dial-out lisansları,

•Cisco MCS7825 IPICS Server donanımı,

•Cisco 3845 RMS router,

•Raytheon JPS ACU2000-IP
geçidi,
 
Tüm dünyada, Raytheon ve Cisco ürünlerinin bir telsiz bütünleştirme platformunda entegre edildiği, ABD'den sonra gerçekleştirilen ilk proje olması nedeniyle de bu proje ayrı bir önem kazanmıştır.
Faydalar
•İstanbul İl Afet Yönetim Merkezi en son haberleşme teknolojilerinin kullanıldığı ve kurumların etkin bir şekilde haberleştiği bir altyapıya sahip olmuştur..

•İçinde İstanbul'un tüm yönetim birimlerinin yer aldığı 24 farklı frekanstaki telsiz kanalı, İstanbul AYM'nin belirleyeceği politikalar doğrultusunda birbirleri ile görüşebilecektir.
 
• Bu telsizlere ilave olarak, yetkilendirilmiş olmak kaydıyla, isteyen kişiler, mobil telefonları aracılığıyla da bu telsiz ağından yetkilendirildikleri frekanslar ile görüşebileceklerdir
 


 
 
 
PROLINE YERİ ve ADRESİ
İstanbul Merkez
Şerifali Mah. Beyan Sokak.
No:66 34775
Ümraniye - İSTANBUL
Tel: +90 (216) 528 62 00
Fax: +90 (216) 528 63 00

Ankara Bölge Müdürlüğü
Mustafa Kemal Mah.
2123. Cadde No:2-D
Cepa Ofis Kule Kat:3 No:304
06530 Çankaya - ANKARA
Tel: +90(312) 265 07 00
Fax: +90(312) 265 07 03

Proline Katar
P.O. Box 12481
Al-Sadd
Doha - KATAR
Tel: (+974) 4450 2555
Fax: (+974) 4450 2666
Proline Pakistan

3rd Floor, 109 W
Sardar Begum Plaza,
Blue Area

İslamabad - PAKİSTAN

Tel: +92 51 2348516
Fax: +92 51 2348520
Başarı Hikayeleri Cisco IPICS teknolojisi ve Proline uzmanligi ile Istanbul'un olasi bir felaket aninda iletisimi durmayacak.